Reklama

Vilcacora a další andské a amazonské byliny

Před každou léčebnou kůrou je nezbytností provést více či méně intenzivní detoxikační a očistnou kůru. K tomu slouží léčivka Manayupa. V lidovém léčitelství se využívá hlavně z důvodů vlastností čistících organizmus, což znamená eliminaci exogenních látek z krve a jater, zbytků léků a jejich metabolitů, posiluje činnost ledvin, vyvolává vyměšování většího množství moče, a má účinek celkově zklidňující. Pokud se Manayupa podává samostatně prokazuje nejvyšší čistící a léčebné účinky.

Dalšími andskými a amazonskými léčivkami, které pracují s Vilcacorou ve vzájemném synergismu a tak výrazně potencují výsledek léčby, je např. Sangre de Drago - dračí krev, ta má výrazné protizánětlivé, antibakteriální a protivirové účinky. Usnadňuje hojení a zacelování ran, používá se při různých kožních onemocněních, v léčbě vředového onemocnění žaludku, průjmů, zánětů atd.

Hercampuri je rostlina, která velmi blahodárně působí na játra a na vylučování žluči, snižuje hladinu cholesterolu, a upravuje jaterní metabolismus. Používá se při chronických jaterních onemocněních a má těž detoxikační účinky.

Velmi silné účinky na organizmus má též Zarzaparilla. Působí silně jako očista krve a také při onemocnění jater, která jsou zvláště ohrožena toxickými látkami. Má také posilující účinky při vyčerpání organizmu, působí protizánětlivě.

Aceite de Copaiba je strom, jehož pryskyřice se používá v léčení kožních onemocnění. Úspěšně hojí i bércové vředy, lupenku a jiné dermatózy. Má též významný antibakteriální efekt.

Reklama

Z dalších známých léčivek, které se kombinují s Vilcacorou jsou např. Muňa-Muňa, Jergon Sacha, Chuchuhuasi, Ubos, Achiote, Maca, Caigua a mnoho dalších.

Nemoc je individuální proces, který vyžaduje léčení na všech úrovních. Kvalitní fytoterapii považuji za velmi důležitou součást ozdravného procesu. Nesčetné kombinace těchto léčivek umožňují skutečně individuální nastavení pro každého a pro každé onemocnění tak, abychom dosáhli maximálního léčebného efektu v mezích, které jsou dány individualitou nemocného. Co mi moje osobní zkušenost s Vilcacorou a dalšími příbuznými léčivkami přinesla, jsou naprosto zřejmé a konkrétní výsledky.

Pokud se léčebný či preventivní proces neomezí na prosté přijímání všemožných terapií, ale pojme se jako aktivní proces, ke kterému nedílně patří úprava životosprávy, vylučování, pitného režimu, detoxikace a další nezbytné kroky v ostatních složkách našeho života, pak se mi jeví použití andských a amazonských léčivých rostlin jako smysluplné. Nebývalou úspěšnost takto pojatého ozdravného procesu přičítám pochopitelně i velké síle těchto léčivek, neboť rostou v mocných silových zónách naší planety a patří do pokladnice světového léčitelství.

Světový obrat obchodu s preparáty z Vilcacory dosáhl v roce 1995 více jak 3 mil. dolarů. Z Peru bylo vyvezeno více jak 726 tun Vilcacory do celého světa. Vzhledem k omezeným přírodním zdrojům začaly země, kde se Vilcacora přirozeně vyskytuje, kontrolovat jejich vývoz. Objevují se zprávy o umělém pěstování Vilcacory, ale kvalita není zatím srovnatelná s přirozenou formou.

Autor: MUDr. Pavel Špatenka

Reklama

Komentáře

Hana (Út, 13. 1. 2004 - 12:01)
Podle Rudolfa Breusse lze pít šalvějový čaj po celý život. Bohužel se setkávám i s opačným názorem, že šalvěj, jako každou bylinu, nelze užívat stále. Jak to tedy je?
Petr (Út, 22. 9. 2015 - 13:09)
Dobrý den,
nabízíme zaslání naší knihy „Vilcacora léčí rakovinu“ zcela bezplatně! Kniha obsahuje velké množství zajímavých informací o Andské fytoterapii, které mohou být nápomocny při léčbě onkologických onemocnění. Napište si o ni na: [email protected]
Reklama