Státní radioterapie, aneb ozařované jídlo od osvícených politiků
po zjištění, že mnozí z výrobců potravin, tedy různého koření, čajů, sušené zeleniny apod., pro dodržení předepsaných norem jsou nuceni své "lahůdky" před jejich zasláním do obchodní sítě zbavit žijících mikroorganismů. Dříve, než zodpovíme otázku jak se to dělá, doporučuj i hluboce se nadechnout, usadit ve stabilní židli a připravit resuscitačně působící éterický olej z máty peprné v dostatečném množství.
Tyto potraviny se dekontaminují radioaktivním gama-zářením! Jako přesvědčený demokrat nemám naprosto nic proti radioaktivně ozařovaným potravinám, pokud je konzumují autoři takovýchto "zdraví podporujících praktik". Jako člověk zvyklý svobodně myslet a rozhodovat se sám za sebe je však jednoznačně odmítám vědomě a dobrovolně zařadit do svého potravinového řetězce. Abych tak mohl činit, a to nejen v tomto případě, potřebuji pro toto rozhodnutí nutné informace. Konec konců, právo na informace mi zaručuje ten nejvyšší zákon - tedy ústava.
V tomto kontextu považuji za naprosto pokrytecké a nemorální uvádět na výrobcích jako informaci pro spotřebitele jenom jejich složení, a tak podstatná fakta jako je technologie mikrobiální dekontaminace radioaktivním ozářením prostě zamlčovat.
Nehledě na to, že takovýto výrobek lze bez problémů označit "bez chemické konzervace" či "není chemicky konzervováno". V tomto případě sice jde zcela jednoznačně o údaj tak pravdivý, že lze bez výčitek svědomí přísahat na smrt vlastní matky, ale jak jsem již řekl - pravdu může mít každý dle svého názoru a někdy i potřeby. Zde nejde ale o něčí pravdu, nýbrž o konstatování faktů. A o takto závažném faktu má, dle mého, když už ne z titulu slušnosti a lidskosti, pak alespoň z titulu ústavy, nárok na informaci každý spotřebitel! Každá takto "ošetřovaná" potravina by ze zákona měla být značena údajem o radioaktivním konzervování či radioaktivní mikrobiální dekontaminaci.
zdroj: Karel Hadek - Časopis Aromaterapie
- Odpovědět
Pošli odkaz