Reklama

Láska a sex v zahraničí

Lidé si musí dávat v některých zemích pozor na veřejné projevy lásky. Stejně tak je dobré se před zahraniční dovolenou seznámit s pravidly pro převoz sexuálních pomůcek.

Pozor na projevy lásky v zahraničí: nekompromisní je Indie

V každé zemi platí jiné mravy. Proto ne v každé destinaci si zamilovaný pár turistů může bezstarostně a veřejně projevovat svou lásku. „Někde jde o kulturní tabu, jinde veřejné projevy lásky jako líbání, mazlení či jen držení za ruku přímo zakazuje zákon. Líbání na veřejnosti je ilegální například v Thajsku, mimo kosmopolitní oblasti se tam netoleruje ani držení za ruku,“ informuje Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

To v Kataru už se ruce držet smí, polibky však dle zákona patří za zavřené dveře hotelových pokojů. Spojené arabské emiráty pak zakazují jak veřejné líbání, tak i mazlení. Politiku žádných polibků na veřejnosti razí i Vietnam, Indonésie, Japonsko, Turecko, Tunisko či Egypt. A v Indii by se páry raději měly na veřejnosti zdržet vůbec čehokoliv, co by mohlo být považováno za romantické projevy.

Pozor na převoz erotických pomůcek: v Malajsii můžete skončit ve vězení

Reklama

K letnímu dobrodružnějšímu sexu patří také nejrůznější erotické hračky, i ty však mohou v některých zemích své majitele přivést do problémů. V řadě zemí v Asii a na Blízkém Východě jsou totiž erotické pomůcky klasifikovány jako pornografický materiál nebo obscénní předměty a nejen, že je zde zakázán jejich prodej, ale i samotné držení. Platí to třeba pro SAE, Saudskou Arábii, Maledivy, Thajsko, Indii, Indonésii či Malajsii. V poslední jmenované může být držení erotické hračky postiženo dokonce až tříletým odnětím svobody. Pozor i na Vietnam, byť tam je situace rozhodně méně vážná: pokud sexuální pomůcku nalezne letištní kontrola v zavazadle, zabaví ji, avšak při odbavení ke zpátečnímu letu by měla být vrácena.

Do většiny destinací si však své erotické pomocníky vzít můžete, při cestě letadlem však dodržujte určitá pravidla. „Například z hraček vždy vyjměte baterie, volte menší kousky bez kovových částí (aby nemohly být považovány za potenciální zbraň), zabalte je do igelitového pytlíku, abyste je udržely v čistotě, a raději je mějte v zapsaných zavazadlech, ne v kabinových, která jsou obvykle kontrolována ručně,“ doporučuje Adam Durčák.

Pozor na sex ve vodě či na pláži: ženám způsobuje záněty či mykózy

Trávíte dovolenou v zemi, kde si s veřejnými projevy lásky ani erotickými pomůckami nemusíte dělat těžkou hlavu? I tak buďte v otázce sexu obezřetní, tentokrát ze zdravotního hlediska. V létě totiž nestoupá jen libido, ale také riziko nakažení pohlavně přenosnými chorobami. Ty se často pojí s prázdninovými flirty, navíc v post-covidových letech jejich incidence stoupají. Vždy tedy myslete na ochranu v podobě kondomu.

Tím ale zdravotní rizika letního sexu nekončí, a to obzvláště pro ženy. Těm v teplých měsících ve zvýšené míře hrozí vaginální záněty nebo mykózy či infekce močového měchýře. „V tomto ohledu je pro ženy nevhodný zejména sex ve vodě nebo na pláži, což v létě mnoho lidí láká. Voda, obzvláště v hotelovém bazénu, a písek jsou však typickými semeništi nejrůznějších bakterií. Při milování ve vodě rovněž nelze plně spoléhat na ochranu poskytovanou kondomem, protože ty nejsou vyrobeny na použití ve vodním prostředí. Bazénová chemie je pak může přímo poškodit,“ varuje Adam Durčák. Voda také vagínu vysušuje, takže je náchylnější k podráždění nebo i natržení. Při sexu na pláži se do pochvy často dostane i písek, který ji podráždí nebo způsoby malé, ale potenciálně bolestivé trhliny.

Reklama

Komentáře

Reklama