Reklama

Chcete získat vitamíny a minerály v co nejpřirozenější formě?

Samozřejmě, že úplně nejpřirozenější forma je pestrá, čerstvá strava, ovoce a zelenina v BIO kvalitě. Bohužel často při zvýšených nárocích na určité vitamíny či minerály nemáme možnost konzumovat dostatečné množství na vitamíny či minerály bohatých a čerstvých potravin. Jaké máme možnosti?

  1. Konzumace sušených zdrojů vitamínů či minerálů
  2. Konzumace zmraženého ovoce a zeleniny bohatého na vitamíny a minerály
  3. Konzumace lyofilizovaného ovoce. Lyofilizace je sušení mrazem. Jde o proces, při kterém jsou zachovány nejdůležitější hodnoty původního produktu. V případě potravin jsou to vitamíny a minerály. Během lyofilizace je potravina zbavena až 95 % tekutiny. To jí zaručuje sníženou hmotnost (výhoda zde spočívá i v úspornějším skladování), ale hlavně dlouhou trvanlivost a zachování vzhledu i aroma.
  4. Užívání doplňků stravy, které obsahují standardizované množství ovoce, zeleniny, oleje či bylin bohatých na vitamíny či minerály.

Jednosložkové doplňky stravy:

Camu Camu – je malý plod rostliny Myrciaria dubia, který se nachází především v amazonské oblasti. Je považován za jeden z nejbohatších přírodních zdrojů vitamínu C na světě, obsahující až 60krát více této látky než pomeranče. Díky svému vysokému obsahu antioxidantů včetně betakarotenu může camu camu podporovat imunitní systém, zlepšovat zdraví kůže a sloužit jako prevence proti některým chronickým onemocněním.

Olej z pšeničných klíčků je velmi bohatým přírodním zdrojem vitamínu E a dalších antioxidantů.

Přeslička rolní je ceněna převážně pro obsah křemíku – minerálu krásy.

Reklama

Černý rybíz je bohatý převážně na vitamín C a vitamíny skupiny B.

Kořen kopřivy je bohatý na vitamíny: A, C, K, B1 (tiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (kyselina pantotenová) a minerály: železo, draslík, vápník, hořčík, fosfor, mangan, křemík

Mořské řasy Kelp obsahují jód a řadu dalších minerálů.

Borůvky obsahují plno draslíku, železa, hořčíku, fosforu, síry a dalších minerálních látek. Dále obsahuje vitaminy skupiny B, vitamin C a provitamin A. Borůvky jsou ceněny pro svůj obsah anthokyaninů, které mají plno zdravotních účinků včetně ochrany očí.

Šípky jsou především zdrojem vitamínu C, betakarotenu a bioflavonoidů včetně rutinu a quercetinu. Dále obsahuje minerály jako draslík, vápník, fosfor a hořčík.

Brokolice je kromě vitamínů a minerálů ceněna hlavně glukosinolátúm (Bioaktivní látky obsažené v brokolici, které mají potenciální protinádorové vlastnosti).

Evropská chlorela a vojtěška alfalfa jsou ceněny kromě pestrého obsahu živin pro zvýšený obsah vitamínu K.

Včelí pyl je především zdrojem B vitamínů pro podporu nervového systému.

 

Vícesložkové doplňky stravy:

Kid’s Rainbow Food je zcela přírodní doplněk stravy pro děti plný ovoce a zeleniny. Příchutě v Kid’s Rainbow Food pocházejí z účinných látek a jsou poměrně jemné, aby si je mohl vychutnat každý (ve věku 4+). Stačí přidat prášek do oblíbeného nápoje dítěte a může začít ochutnávat prospěšné látky. Není přidaný žádný cukr ani umělá dochucovadla.

Earth source je unikátní kombinace zelených potravin a přírodních živin obsahující všechny potřebné vitamíny a minerály v nejpřirozenější formě, jenž zajišťuje vysokou využitelnost organismem. Zvyšuje celkovou vitalitu organismu.

AlkaGreens je bohatý na klíčky s chlorofylem, zeleninu, ovocné bobule, byliny, enzymy a prebiotickou vlákninu. Bez sladidel, s více než 45 organickými složkami. Veganský, bez lepku a laktózy s jemnou chutí červeného rybízu. Obsahuje vitaminy A, B12 a B11 pro zdraví a energii.

Reds Blend - Patentovaný VitaVeggieTM komplex 30 druhů zeleniny a ovoce, VitaBerryTM* komplex bobulí, acai a camu camu. Doplněk stravy plný vlákniny a přírodních antioxidantů.

Reklama

Komentáře

Reklama