Škodlivé vlivy, které mohou přispívat k rozvoji únavového syndromu
Formaldehyd - je zástupce tzv.problematiky uzavřených prostor. Je obsažen v mnoha mořidlech na dřevo a tudíž v nábytku, ale i v oblečení, čisticích prostředcích apod. největší nebezpečí představuje ve vybavení dětských pokojů. Pak se rodiče a učitelé diví, jak to že tak malé dítě trpí bolestmi hlavy, pospávají a nesoustředí se. Průkazem je jeho vysoká hladina v ranní moči dítěte.
Proutkaři, někdy objeví i vyšší hladinu statické elektřiny v bytě apod.
Podobně negativní vliv na imunitu a náladu má i PVC nebo dnes již vzácně se vyskytující azbest.
Přetopené místnosti a hlavně ložnice se suchým vzduchem mohou k únavě i ke chronickému zánětu dutin výrazně přispět, mluví se o tzv."sick building-syndrom".
Případné infikované klimatizační zařízení způsobí totéž. Řešením je pak jenom přestěhování nebo kompletní výměna zdrojů tepla a způsobů větrání obytné jednotky nebo pracoviště. Je vhodné pořídit alespoň vhodné zvlhčovače vzduchu.
Vlhké byty obsahují často plísně,někdy i neviditelné. Jsou podceňovaným faktorem chronické únavy. Při náhlém vzniku potíží je dobré si vzpomenout na poslední stěhování.
Radon se někdy vyskytuje v bytech, v krajním případě je možno při potížích nechat změřit hladinu tohoto plynu.
Do kategorie škodlivých "plynů" spadá i pasivní kouření, schopné u nekuřáka vyvolat cokoliv.
V případě únavy, bolestí hlavy a dalších potíží je dobré vzpomenout i na rtuť a její sloučeniny v zubních náhradách. "Amalgánový chrup" je u někoho naprosto neškodnou věcí, u jiného způsobí všechny myslitelné zdravotní problémy včetně vypadávání vlasů a snížení potence. Hrubým vodítkem pro odstranění kovu v ústech je existence měřitelných nitroústních proudů a pálení po stranách jazyka?. Stopový prvek selen se může podávat jako "protihráč rtuti" a součastně i kadmia a olova.
A konečně nesmíme zapomenout na nejčastěji vyskytovanou plíseň Candida. Její masivní výskyt ve střevech může způsobit a udržovat celé spektrum potíží "únavového syndromu", včetně migrén, poševních výtoků, trávicích potíží, záchvatovité chuti na sladké, akné a další. Masivní výskyt nemusí být totožný s laboratorním nálezem.
Autor: MUDr. Rudolf Zemek- celostní medicína, poradenství, tel: 0606/948885
Komentáře
nebylo by lepším řešením vykopnout z bytu toto zařízení a cítít se opět dobře? Je jasné,že za tím stojí plno práce a peněz a l e ,zdraví máme jen jedno ! A než se cítit tak,jak popisujete a pojídat prášky, zde je přece jasné řešení ?! Po užívání léku / spíše umělého svinstva /,je Vám lépe ?
Peníze budou,ale my ne !!
Tak jednejte rychle,než si Váš organismus zvykne na prášky a Vy je budete muset brát pořád.Zbytečně !!!
Tak ať se daří.
asi obsahují formaldehyd. Pomůže, k jeho
eliminaci větrání místností a za kolik let
tato látka se odpaří z dřevotřísky ?
- Odpovědět
Pošli odkaz