Česnek - nejen přírodní antibiotikum
Účinky:
1) Antimikrobiální
Česnek má široké spektrum antimikrobiální aktivity proti rozličným virům, bakteriím, plísním a kvasinkám včetně Candidy a parazitům. Prokázalo se, že je mnohem účinnější než běžné protiplísňové prostředky a vědci demonstrovali jeho účinek proti kryptokoku meningitis, jedné z nejvíce škodlivých plísňových infekcí.
2) Zvyšování imunity a ochrana buněk
Populační studie prokázaly vliv konzumace česneku na ochranu buněk v oblastech, kde byl příjem česneku vysoký. Studie na lidech dokládají, že česnek snižuje vytváření nitrosaminů (silných sloučenin poškozujících buňky a vznikajících v trávicím traktu).
3) Tonizace srdce a cév
Česnek má širokou škálu pozitivních vlivů na srdce a cévy, zejména díky obsahu sloučenin síry (allicin a jeho metabolity). Výzkum prokázal, že česneková suplementace snižuje hladinu celkového cholesterolu zlepšuje poměr mezi HDL a LDL. Dále jsou zde důkazy, že česnek vlastní schopnost snižovat krevní tlak. To je často propojeno se vlastností rostlin redukovat shlukování krevních destiček.
4) Snižování hladiny krevního cukru
Alicin prokázal značnou schopnost snižovat krevní cukr. Je přikládáno tomu, že určité sloučeniny síry dokáží zabránit destrukci inzulínu v játrech.
5) Protizánětlivý účinek
Rozličné sloučeniny síry, obsažené v česneku inhibují uvolňování zánětlivých látek. To je doplněno antioxidačními schopnostmi česneku.
6) Antikatarální účinek
Vysoká koncentrace sloučenin síry a hořčičných olejů v česneku má silnou schopnost redukovat hromadění hlenu. Tato vlastnost společně s protimikrobiálním účinkem získává vysokou popularitu při léčbě onemocnění dýchacích cest.
7) Výživný účinek
Česnek je velmi bohatý na živiny. Obsahuje 33 sloučenin síry, 17 aminokyselin, germanium, vápník, mě´d, železo, draslík, hořčík, selen, zinek a vitamíny A,B a C.
Vhodné aplikace česneku:
- Virové infekce (nachlazení, chřipka, herpes,?)
- Bakteriální infekce
- Plísňové a kvasinkové infekce (candida albicans)
- Parazitární infekce
- Zahlenění dýchacích cest
- Problémy srdce a cév (vysoký cholesterol a krevní tuky, atheroskleróza, vysoký krevní tlak, trombóza)
Kontraindikace a interakce s léky:
Pravidelná konzumace většího množství čerstvého česneku může dráždit trávicí systém u některých lidí.
Není vhodné užívat větší množství česneku společně s antikoagulačními léky (Warfarin).
Užívání společně s inzulínem je nutné konzultovat s lékařem.
Komentáře
Myslím,že když se česnek jí v takovém množstvi, že nepomůže ani žvýkačka.Ale pořád lepší než se hned cpát antibiotikama.
Ja ho jim jiz 20 let a to denne k snidani .
Na namazany chleba s malinko maslem dam rozetreny nebo slabe rozkrajeny cesnek a na nej vetsi mnozstvi ementalu. Jim alespon 2 strouzky.Kombinace se syrem je nejlepsi.Navic emental obsahuje nejvic vapniku ze vsech mlecnych vyrobku!!! Proti neprijemne vuni pomaha JOGURT a proti pachnoucimu potu jednoduche umyti v podpazi a detsky zasyp na prdelky. Nebo zasyp na nuhy. Naprosto ucinne!!!!!!!! Je mi 60 let a vypadam OPRAVDU na 30.O kondyci a zivotnim elanu ani nemluve.Verim, ze za to muze z 99,9999% pan CESNEK.
Jak dlouho, blbe??? Otálet s návštěvou zubaře je do nebe volající blbost.....
ty jsi,ale pablb anebo lékař
Co je to žít normálně??? Kolik toho takový "normál" na sobě nosí? Nevíš asi,že každý člověk má i jinou hranici bolesti a i chladu. Škatulkovat se to nedá. To jen na okraj. Když na tebe někde vlítne vir, hadry nepomůžou a česnek taky NE!!! To jsou jen kecy. Kdyby tomu tak bylo, neumíralo by tolik lidí na chřipky a jiné virozy.
Tady se hlavně psalo o česneku,jak úúúžasně na vše pomáhá. Ale ty si myslel-la, že svou "chytrostí" zaujmeš:-))
Česnek obsahuje velké množství pro lidský organismus významných látek. Ať jsou to minerály (vápník, železo, hořčík, sodík, draslík, fosfor, zinek, jod, selen, mangan, měď), vitaminy (B1, B2, B6, C, A, niacin, kyselina listová), enzymy. Jednou z jeho nejvýznamnějších složek je alliin, přeměňující se na allicin, silné přírodní antibiotikum. Allicin má velmi široké spektrum působení na mikroorganismy, ničí jak viry, tak bakterie, díky tomu tedy česnek nazýváme jedním z nejúčinnějších přírodních antibiotik.
Česnek je známý svou schopností snižovat hladinu tzv. škodlivého cholesterolu v krvia naopak zvyšovat hladinu tzv. hodného cholesterolu. To z něj dělá rytíře v boji proti tolik rozšířené a nebezpečné nemoci – arterioskleróze, kornatění cév – snížení průchodnosti s hrozbou následného ucpávaní cév. (Arterioskleróza je příčinou mnohých srdečních chorob, mozkových příhod, trombóz, infarktů.) Tato nemoc se sice projevuje většinou až ve stáří, ale její prevence je nutná už v produktivním věku.
Česnek také ředí krev a rozpouští krevní sraženiny, čímž pomáhá chránit před trombózou. Odstraňováním usazenin rozšiřuje cévy, zlepšuje průtok krve a účinně tak snižuje vysoký krevní tlak. Zlepšuje pružnost cévních stěn, tím léčí křečové žíly a zabraňuje jejich další tvorbě.
Zlepšením průchodnosti cév je česnek také elixírem na mužskou potenci, protože zlepšuje prokrvení pohlavních orgánů.
Takhle, sice ne všem česnek může během zdravotních obtíží pomůže (příjde na náturu), ale většinou ano. Přesto je potřeba česnek jíst, ať jentak sólo nebo dát do jídla. Vůbec to není na škodu...
- Odpovědět
Pošli odkaz