Infekční ložiska v orgánech a celkové zdraví
Prvotně vždy vznikají ložiska v mateřských orgánech - v plících, slezině, ledvinách, játrech a srdci. Poté mohou pod vlivem mateřského orgánu vznikat i v dceřinných orgánech a dalších orgánech, které jsou mateřským a dceřiným orgánem ovlivňovány. Infekční ložiska v orgánech nemusí znamenat onemocnění orgánu a klasická medicína tyto ložiska často ani nedokáže odhalit, přesto tyto ložiska mají vliv na organismus a mohou se projevovat různými symptomy a onemocněními.
V plicích se většinou vyskytují ložiska mléčného původu způsobená vlivem mucinu a kaseinu. Dceřinným orgánem plic je podle čínské medicíny tlusté střevo. Ložiska v tlustém střevě se mohou vyskytnou až poté, co vznikla v plicích. Dalším orgánem pod kontrolou plic je kůže. Při léčbě ekzémů je vždy třeba i detoxikovat ložiska v plicích. Vlivu plíce- střevo podléhají i žíly. Plíce a tlusté střevo mají rovněž vliv na psychiku, mohou se podílet na narušení serotoninového metabolismu a vzniku deprese, která je charakteristická méněcenností, pasivitou, sebeobviňováním a nehybností.
V ledvinách se vyskytují především ložiska z bílé mouky, mléka, z purinů z masa, oxalátů, solí kyseliny močové a dalších solí včetně sole kuchyňské. Dceřinným orgánem ledvin je močový měchýř. Ledviny ovládají vznik infekčních ložisek v dalších orgánech - u mužů v prostatě, varlatech a nadvarleti, u žen - v děloze, vaječnících, vejcovodech a parametriu. Dále s ledvinami a močovými cestami souvisí klouby, kosti, zuby, vnitřní ucho, vlasy. Infekční ložiska v ledvinách mohou též ovlivňovat psychiku a vyvolávat úzkost, fobie a nutkavé myšlenky.
Ve slezině se nacházejí kromě ložisek mléčného původu hlavně ložiska, jejichž základem je nadměrná konzumace cukru a bílé mouky. Dceřinnými orgány jsou slinivka břišní (zevní sekretorická část) a žaludek. Aby se trvale vyhojily helikobakterové infekce žaludku či žaludeční vředy je nutno odstranit infekční ložiska ze sleziny. Dále se slezinou souvisí dvanácterník, jícen, dutina ústní a dásně, vegetativní nervstvo, lymfa, hypotalamus, hypofýza, šišinka, štítná žláza, vazivo, svalstvo a všechny sliznice v těle. Všechny tyto orgány mohou být poškozovány vlivem ložisek ve slezině. Ložisky zatížená slezina může zasahovat do psychiky a vyvolávat nadměrné starosti.
V játrech jsou ložiska tvořená živočišnými bílkovinami a tuky (vepřový, hovězí, drůbeží, mléčný). Dceřinným orgánem je žlučník. Játra mají velký vliv na periferní nervstvo a nadledvinky. Dále ovlivňují metabolismus mazových žláz kůže a podílejí se na vzniku akné a seberoické dermatitidy. Účastní se i při vzniku lupenky. Mezi další orgány, které mají souvislost s játry patří oko, nehty, průdušnice, hlasivky, Langerhansovy ostrůvky ve slinivce, jenž produkují inzulín, penis a pochva. Vznik ložiska v játrech a jejich toxické zatížení mohou vést k výskytu podrážděnosti, agrese a k depresi, jenž se projevuje neklidem, agresí a sebepoškozováním.
V srdci nabývají převahy opět tuková ložiska. Dceřinným orgánem je tenké střevo. Dále s tímto okruhem souvisí tepny, střední ucho, osrdečník, jazyk a tváře. V psychice se toxické zatížení srdce projevuje strachem a úzkostí - například ze smrti, z lidí a z určité konkrétní situace. Také může způsobit "vyhoření citů" a neschopnost prožívat různé situace s radostí či smutkem.
Autor: mk
Zpracováno podle knihy MUDr. Josefa Jonáše - Praktická detoxikace
- Odpovědět
Pošli odkaz